Menu

Parafialna świetlica środowiskowa im. bł Matki Teresy z Kalkuty jest miejscem gdzie dzieci nie tylko mogą ciekawie spędzić czas, zdobyć nowe doświadczenia, ale również rozwijać swoje talenty, budować relacje z rówieśnikami, kształtować swoją osobowość. Przy wsparciu gminy Wrocław oraz zaangażowaniu duszpasterstwa naszej parafii funkcjonuje ona od 2004 roku.

Świetlica poprowadzi różnorodne zajęcia popołudniowe w godzinach 14-18 od poniedziałku do piątku. Dzieci mają do dyspozycji różnorodny zestaw zajęć: plastycznych, muzycznych, arteteraputycznych, teatralnych. Wykonane prace plastyczne zdobią wnętrze świetlicy i inspirują do ujawniania nowych talentów.

Odkrywamy różnorodne formy i techniki plastyczne. Pastele olejne, kruche, kredki ołówkowe, akwarelowe, malowanie akrylami, akwarelami, kreda, ziarna zbóż, klej z mąki, gazety, bibuły, tasiemki, różnorodne faktury , materiały….- nic plastyczne nie jest nam obce! A łączenie technik jest dla nas wspaniałym eksperymentem. W świetlicy nic nie ogranicza naszej wyobraźni.

Zamiłowanie muzyczne jest kształtowane przez zajęcia z emisji głosu, naukę śpiewu oraz naukę gry na instrumencie. A wesołe pomruki można podsłuchać, co dzień przy każdej wykonywanej czynności.

W naszej świetlicy codziennie prowadzone są zajęcia rozwijające koncentracje i myślenie logiczne „ Bystrzak”. Rozwiązujemy różnorakie zagadki, labirynty, krzyżówki. Poznajemy gry planszowe, zarówno te strategiczne jak i poprawiające spostrzegawczość: 

qwieck, remik, czekoladki, happy cube, skrable, janga i wiele innych.

Dotychczas podczas zajęć teatralnych przygotowywaliśmy przedstawienia m. in „Królowa Śniegu”, „Królewna Śnieżka”, Na wyspach Bergamutach”, „Jasełka”, „Czerwony kapturek porwany”, oraz programy słowno- muzyczne „Pójdź bądź moim światłem”., 11 listopada”. Były one zarówno prezentowane na naszych kiermaszach jak i na festynach lokalnych.

Nauka języka angielskiego, zajęcia pierwszej pomocy oraz zajęcia profilaktyczne doskonalą szkolne umiejętności. Przy różnych formach zajęć uczestnicy mają okazję nauczenia się współdziałania w grupie, wzajemnej pomocy, wspólnej nauki i przełamywaniu ograniczeń.

 

W tradycje naszego funkcjonowania wpisują się zawsze z niecierpliwością wyczekiwane i równie starannie przygotowywane kiermasze: Kiermasz Wielkanocny, czerwcowe Święto Rodziny, oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy.

 

Nasza świetlica prowadzi zajęcia cykliczne o codziennie o 16.30, są to:

Poniedziałek - schola dziecięca

Wtorek - „Szlakiem Jana Pawła II, droga do Krakowa” zajęcia międzykulturowe

Środa - „ Bajkowa Waliska”

Czwartek - „ Zajęcia regionalne”

Piątek - Zajęcia arteterapeutyczne

 

Nasza świetlica stara się uatrakcyjniać wspólny czas licznymi wycieczkami oraz wyjściami. W tym roku uczestniczyliśmy m. in w:

  • wyjściu na lodowisko,
  • wyjściu do aquaparku,
  • wycieczce i podchodach po Wrocławiu z przewodnikiem,
  • w zabawie w klubie kajakowym „Wiadrus”,
  • wycieczce do Ścinawy,
  • wycieczce do Książa,
  • wyjściu do Ogrodu botanicznego,
  • w warsztatach biżuterii,
  • wycieczce koleją,
  • wyjściach do kina itd.

 

Świetlica nie tylko wspiera rozwój każdego z dzieci, ale każdego dnia stara się dać sercom radość!


” Panie, oto moje ręce: weź je, aby niosły pomoc ubogim i cierpiącym. Oto moje stopy, aby mogły pójść i nawiedzić tych, którzy są samotni. Oto mój głos dla tych, którzy potrzebują słów pełnych miłości. Oto moje serce: niechaj służy jedynie dla miłości. „

Bł. Matka Teresa z Kalkuty

 

 

 

"Warsztaty Małego Kucharza"- 28 luty 2015 fotorelacja

 

 

 

 Jak co roku Świetlica środowiskowa organizuję Kiermasz Wielkanocny. Wszyscy wychowankowie z wielkim zapałem angażują się w przygotowania. Oto kilka zdjeć z naszych twórczych zmagań.

 

 

 W dniu 22.03.2015 odbył się w naszej świetlicy Kiermasz Wielkanocny. Wychowankowie świetlicy przygotowali dla gości wspaniałą wystawę prac plastycznych- pisanki techniką decoupage, wiosenne wianki, Wielkanocne kompozycje,palmy, kartki Wielkanocne. O godzinie 11.30 dzieci zaprezentowały montaż słowo-muzyczny pt: "Żyć każdym dniem, czyli jak znaleźć wielką radość w małych rzeczach". Dziękujemy wszystkim naszym gościom za otwarte serce na nasze zaproszenie. Cieszymy się ,że mamy okazję podzielić się z Wami naszymi talentami w przygotowanych ozdobach i wystepie. Po raz kolejny serdecznie dziękujemy również za wszelkie wsparcie naszej świetlicy.

 

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka 2015 

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie naszej świetlicy środowiskowej im. bł. Matki Teresy z Kalkuty. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy obdarować słodkimi upominkami- cukierkami ponad 40 dzieci w wieku od 5- do 17 lat w ważnym dla nich dniu- Dniu Dziecka.. 

Radość z niespodzianki naszych podopiecznych była ogromna. Nasza świetlica stara się na co dzień naśladować naszą Patronkę Matkę Teresę z Kalkuty nachylając się nad każdym dzieckiem z dobrocią i miłością. Wy otwarliście serca na nas, niosąc wielką radość dzieciakom. 

Bóg zapłać jeszcze raz, z modlitwą Wychowawcy i Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej Wrocław- Brochów.

Fotorelacja z uroczystości:

 

 

W dniu 21 czerwca 2015 w naszej świetlicy po raz kolejny odbyło się Święto Rodziny. Wychowankowie wystąpili dla gości w niezwykłym przedstawieniu "Brzydkie kaczątko". Widzów zachwyciła nie tylko gra sceniczna aktorów, ale profesjonalnie stroje oraz wspaniale zaprezentowane tańce. Wesoły taniec kaczątek, akrobatyczny taniec kota i kury, taniec łabędzi- były nowymi elementami w wykonaniu naszej świetlicy opracowanymi przez nowa niezwykle utalentowaną i pomysłową wychowawczynie. Na koniec odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym- "Najpiękniejsze oczy mojej mamy i "Silne ręce mojego taty". Wszystkim rodzicom i wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie. Bóg zapłać!

 

 

 

Nasza świetlica we wrześniu gościła z przedstawieniem "Brzydkie kaczątko" w Brochowskim Przedszkolu. Dzieci były zachwycone naszym występeCieszymy się,ze możemy podzielić się naszą pracą z innymi. Innym nieść radość!

Inauguracja pracy świetlicy na rok szkolny 2015/2016 rozpoczęła się uroczystą Mszą świętą 6 września 2015. Nasz opiekun ks. Stanisław poświęcił nasze plecaki i nas byśmy byli gotowi na szkolne zmagania. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, którzy chcą rozwijać swoje talenty muzyczne, plastyczne i teatralne. Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku od 14 do 18. Wychowawcy i wychowankowie świetlicy.

 

Przeczytaj o głównych założeniach projektu inicjatywy obywatelskiej „Stop aborcji"

Aktualności

Galeria

Pozostałe

Wielki Tydzień

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. eadsum.org