Menu

Drodzy Brochowianie,

druga połowa sierpnia dla bardzo wielu Rodzin jest czasem powrotów z wakacyjnych i wypoczynkowych wojaży. Dla wielu z nich jest także czasem pierwszych przygotowań do mającego się za kilka dni rozpocząć kolejnego roku szkolnego. To również czas wspomnienia ważnych wydarzeń ojczyźnianych. Ale i też to – jak cały sierpień – miesiąc Maryjny.

W tym duchu od czwartku, 17. sierpnia do soboty, 26. sierpnia trwa w Kościele w Polsce Nowenna bezpośrednio przygotowująca nas do uroczystości obchodów 300. rocznicy koronacji Ikony Jasnogórskiej Królowej i Matki. W tym duchu spotykamy się codziennie na nabożeństwie o 17.30; Mszy św. o 18.00 i na Apelu Jasnogórskim o 21.00. Bardzo serdecznie wszystkich do udziału w tych spotkaniach i wpisanych weń rozważaniach i modlitwie, zapraszamy. Maryja Jasnogórska, w życiu większości – jeśli nie wszystkich – nas, ma przecież swoje bardzo ważne miejsce. Ona przecież jest tym zasadniczym rysem czy wymiarem naszej tożsamości, czy, jak ktoś to powiedział: owego polskiego kodu genetycznego. Nie może nas drodzy w tej nowennie zabraknąć.

Jak wiemy, wraz z początkiem września, księża wikariusze naszej Parafii: Stanisław i Krzysztof, kontynuować będą swoją posługę kapłańską w innych Parafiach. Zostali przeniesieni. Ks. Stanisław po pięciu, a nawet, po sześciu latach posługiwania na Brochowie, do Parafii św. Brata Alberta w Mirkowie a ks. Krzysztof, po trzech latach, do Parafii Macierzyństwa Najśw. Maryi Panny we Wrocławiu – Pilczycach. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich nas, szczególnie zaprzyjaźnionych księżom Stanisławowi i Krzysztofowi, do udziału w dziękczynno – błagalnej modlitwie w Ich intencji, którą sprawować będziemy w najbliższą sobotę – w uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej – o godz. 18.00.

Najgoręcej – jak co roku – zapraszamy do udziału w 15. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w sobotę, 09. września. Utarł się od wielu minionych lat zwyczaj, że właśnie z Kolejarzami łączymy naszą doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Jest ona jednym z „elementów rozbiegu” do nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz wprowadzeniem do parafialnego odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Św. Zapraszamy!

A jeśli mowa o odpuście ku czci Podwyższenia Krzyża św. – 14. września – z radością informujemy, że tegoroczne Triduum bezpośrednio przygotowujące nas do tej uroczystości poprowadzi ks. biskup Antoni Długosz, biskup Senior Archidiecezji częstochowskiej. W Polsce powszechnie znany jest jako „ks. biskup od dzieci”. Jest wieloletnim współautorem niedzielnego programu telewizyjnego dla dzieci i Ich Rodziców: ZIARNO. Zachęcamy do zaplanowania swego udziału. Nasze Triduum trwać będzie od niedzieli, 10. do środy, 13. września. Ks. biskup Antoni, w powszednie dni: poniedziałek, 11.09.; wtorek, 12.09. i w środę, 13.09., będzie miał trzy spotkania:

O 9.00, adresowane do wszystkich starszych Parafian;

O 16.30, dedykowane uczniom Szkoły Podstawowej i Ich Rodzicom oraz Nauczycielom i Wychowawcom pracującym i mieszkającym w naszym środowisku;

O 18.00, zbierające młodzież naszego środowiska, katechumenów do bierzmowania oraz ich Rodziców, szczególnie tych, którzy po zakończonym z sukcesem trzyletnim przygotowaniu, mają przystąpić do sakramentu bierzmowania w czwartek, 14. września.

Najserdeczniej prosimy o zaangażowanie i pomoc – także modlitewną – w przygotowaniu i przeżyciu zamiarów z którymi się dzielimy. Sami podejmując tę modlitwę oraz związane z tym starania z serca wszystkim błogosławimy.

Duszpasterze Brochowscy

Przeczytaj o głównych założeniach projektu inicjatywy obywatelskiej „Stop aborcji"

Aktualności

Galeria

Pozostałe

Wielki Tydzień

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. eadsum.org