Menu

DAR DLA ALEPPO


1. Projekt zainicjowany przez Metropolitę Wrocławskiego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego
dotyczy odbudowy i wyposażenia szpitala, sali operacyjnej szpitala św. Ludwika w Aleppo.

2. Jest to projekt otwarty dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pomóc mieszkańcom tego syryjskiego miasta.

3. Stawiamy sobie za cel zebranie minimum 317 tys. EURO (wg kosztorysu otrzymanego z Syrii).

4. Partnerem wiodącym jest międzynarodowa papieska organizacja "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" prowadząca już szereg projektów na Bliskim Wschodzie i współpracująca z Nuncjuszem Apostolskim w Damaszku oraz Biskupem w Aleppo.

5. W dniu 2 marca br. o godz. 10.00 odbyło się na konferencji prasowej podpisanie ekumenicznej deklaracji przez 6 biskupów z Dolnego Śląska reprezentujących Kościół: rzymskokatolicki (diecezje Wrocław, Legnica, Świdnica) oraz ewangelicko-augsburski, prawosławny i greckokatolicki.

6. Deklaracja jest otwarta i przedstawiciele samorządów, izb zawodowych, gospodarczych oraz inne podmioty mogą być sygnatariuszami dokumentu. Prosimy Przewielebnych Księży Proboszczów o dotarcie z tą informacją do różnych środowisk w swojej parafii.

7. Projekt otrzymał zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej z Ministerstwa Finansów.

8. Dedykowana strona internetowa projektu: www.DarDlaAleppo.pl

9. Terminy projektu: 2.03.2017 - 30.06.2017.

10. Uruchomiony został numer: 72405 treść RATUJE koszt 2 zł + 0,46 VAT (2,46 zł) dla
wsparcia projektu.

11. Ustanowieni zostają AMBASADOROWIE projektu.

12. Podmioty chcące się włączyć w projekt mogą to uczynić w każdym czasie jego trwania. Na stronie internetowej zamieszczamy wszystkie instytucje i organizacje uczestniczące w pomocy.

13. Podczas trwania projektu przeprowadzone zostaną (np. podczas festynów parafialnych) aukcje rysunków dzieci z Aleppo, które już otrzymaliśmy z Syrii. Rysunki można odebrać w siedzibie
Radia RODZINA

14. Planujemy koncerty charytatywne dla Aleppo (m.in. 9 kwietnia, 3 maja, 18 czerwca, 23 i 24 czerwca).

15. Plakaty i ulotki projektu są do pobrania w różnych formatach ze strony internetowej. Można również je otrzymać w formie drukowanej w siedzibie Radia RODZINA.

16. Przygotowywane są też duże skarbony na zbiórkę. Staną one m.in. w NFM, na terminalu Portu Lotniczego, w Centrum Zajezdnia, w Urzędzie Wojewódzkim itd.

17. Zwracamy się z prośbą do wszystkich instytucji o włączenie się w rozpropagowywanie idei pomocy dla Aleppo poprzez rozsyłanie pocztą elektroniczną informacji, umieszczenie linku na własnych stronach, (przykłady: www.archidiecezja.wroc.pl, www.diecezja.legnica.pl, www.powiatwroclawski.pl, www.nfm.wroclaw.pl), zorganizowanie aukcji, koncertu, zbiórki.

18. Zebrane środki najlepiej wpłacać bezpośrednio na wskazane konto projektu. Konto PLN: 63102049000000850230555762 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”. Konto EUR: PL30102049000000870230555773 z dopiskiem “Dar dla Aleppo” SWIFT: B PKO PL PW

19. Jesteśmy otwarci na wszelkie inne pomysły i sugestie w sprawie pomocy dla Aleppo i za każdy gest życzliwości i pomocy już dziś dziękujemy.

20. Podczas dużych wydarzeń związanych z projektem możliwe jest zaproszenie na spotkanie ks. dra hab. Waldemara Cisło – dyrektora papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który bezpośrednio prowadzi projekt i opowie o sytuacji w Aleppo. Więcej na www.dardlaaleppo.pl

Przeczytaj o głównych założeniach projektu inicjatywy obywatelskiej „Stop aborcji"

Aktualności

Galeria

Pozostałe

Wielki Tydzień

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. eadsum.org